Aktualności

Intel i Micron podpisały nową umowę na dostawę pamięci flash 3D XPoint

Intel niedawno osiągnął nową umowę z Micron w sprawie dostawy pamięci flash 3D XPoint. Analitycy uważają, że wcześniej zapłacili Micronowi więcej, aby nadal otrzymywać zapasy produktów 3D XPoint. Po zakończeniu współpracy z Micron w zakresie NAND i 3D XPoint Intel sprzedał również swoje udziały w zakładzie produkcyjnym 3D XPoint, co zmusiło go do zakupu produktów 3D XPoint od Micron.

Ta relacja dostaw trwa od dawna, ale Intel nie przesłał jeszcze 3D XPoint do Fab 68 w Dalian w celu produkcji, więc nadal nie mają niezależnych możliwości produkcyjnych 3D XPoint.

Ale wydaje się, że Intel również nie zarabia na Optane, który jest ich produktem 3D XPoint. Niektórzy analitycy uważają, że Intel stracił 2 miliardy USD w produktach 3D XPoint w 2017 i 2018 roku, a stracił 1,5 miliarda USD w 2019 roku. To znaczy, chociaż cena Optane jest wysoka, w rzeczywistości jej marża zysku może być bardzo ograniczona.

Mimo że Micron ma fabrykę, nadal wypuszcza swoje produkty 3D XPoint na papierze i nie ma wielu środków promujących wprowadzanie na rynek produktów 3D XPoint. Intel to nie to samo. Nadal promują 3D XPoint. Po uruchomieniu Optane SSD opartego na 3D XPoint, nadal wprowadzają hybrydowe dyski SSD, które używają 3D XPoint jako medium buforowego i Optane nieulotnego z DIMM jako pamięcią interfejsu, a do ich własnych procesorów dodano odpowiednią obsługę. Środki te wskazują, że Intel uważa, że ​​3D XPoint będzie miał większy etap, więc zrozumiałe jest, aby płacić więcej za dostawy Micron.