Aktualności

Rozszerzenie urządzeń analogowych przyniesie 450 miejsc pracy

Analog Devices Breaks Ground on MA Headquarters

Firma Analog Devices rozpoczęła w środę ekspansję o powierzchni 147 000 stóp kwadratowych, co stanowi pierwszy krok do stworzenia globalnej siedziby w Wilmington.

Dodatkowych 450 pracowników będzie mogło pracować w rozbudowanym zakładzie firmy technologicznej, zlokalizowanym przy 80 Woburn St.

„Chodzi tutaj o stworzenie globalnej siedziby, aby stworzyć poczucie współpracy i uchwycić innowacyjne doświadczenie firmy” - powiedziała Karen Marinella Hall, dyrektor ds. Komunikacji w Analog Devices.

Pewna liczba pracowników będzie przenosić się z lokalizacji Chelmsford i Norwood. Marinella Hall powiedziała z czasem, że inne lokalizacje analogowe zostaną skonsolidowane.

Ten projekt może zostać ukończony dopiero około 2020 roku.

Oprócz najnowocześniejszych laboratoriów i wielofunkcyjnej przestrzeni współpracy grupowej, w nowym obiekcie znajdzie się również centrum o powierzchni 50 000 stóp kwadratowych z kawiarnią, audytorium i centrum fitness.

Członkowie zarządu Selectmen, gubernator Charlie Baker, senator Bruce Tarr oraz sekretarz ds. Mieszkalnictwa i rozwoju gospodarczego Jay Ash byli obecni między innymi podczas przełomowych wydarzeń.

Na początku tego roku zarząd Selectmen zatwierdził umowę o finansowaniu przyrostu podatku (TIF) między miastem a Analog Devices na kwotę 4,3 miliona dolarów w ciągu ośmiu lat.

„Rozwój tej firmy w Wilmington z pewnością będzie korzystny dla mieszkańców Wilmington w nadchodzących latach” - powiedział Kevin Caira, prezes zarządu Selectmen.

„Cieszymy się, że Analog przebywa w Wilmington jako siedzibie krajowej”.

Caira powiedziała, że ​​Analog Devices ma świetne relacje z miastem, zapewniając stypendia, organizując coroczne targi technologii w gimnazjum i nie tylko.

„Jesteśmy zaangażowani w budowę urządzeń analogowych przyszłości” - powiedział w komunikacie prasowym John Hassett, starszy wiceprezes ds. Globalnych operacji i technologii. „Zainwestowaliśmy i zmodernizowaliśmy nasze obiekty na całym świecie, aby zapewnić bardziej nowoczesne, najnowsze postępy technologiczne i projektowe, aby wspierać najwyższy poziom innowacji. Ten nowy kampus będzie naszą globalną wizytówką - umożliwiając nam podkreślanie naszej najlepszej pracy oraz przyciąganie najlepszych talentów i budowanie nowe partnerstwa ”.

Marinella Hall powiedziała, że ​​naturalną decyzją jest rozbudowa zakładu w Wilmington, gdzie posiadali już około 40 akrów ziemi. Analog Devices jest obecny w Wilmington od 1981 roku.

„Mamy już duży ślad produkcyjny i dużą liczbę pracowników” - powiedziała. „Mamy też przestrzeń i relacje w mieście, więc była to naturalna decyzja”.